Lacné kotly na tuhé palivo, panelové radiátory

Oceľový a liatinový kotol, kotol na pelety, kachle a sporák na drevo, krbové kachle, krbové vložky, radiátory za nízke ceny, lacné drevené pelety

4-clankovy, 6-clankovy kotol Viadrus HerculesLiatinový kotol VIADRUS U22 D na drevo

Ponúkame 4- alebo 6-článkovú novú variantu kotla VIADRUS U22 D:

4-článkový za 839,- EUR s DPH
6-článkový za 909,- EUR s DPH

Kotol VIADRUS U22 D je univerzálny liatinový článkový nízkotlakový kotol určený pre spaľovanie dreva (príp. koks, čierne uhlie). Spaľovanie iných látok, napr. plastov, je neprípustné.

Minimálne 4-článkové kotly vyhovujú požiadavkám na vykurovanie rodinných domov, obchodov, škôl a pod. Kotol je vyrábaný ako teplovodný s prirodzeným aj núteným obehom vykurovacej vody a pracovným pretlakom do 4
bar. Pred expedíciou je odskúšaný na tesnosť skúšobným pretlakom 8 bar.Viadrus U 22 D

Kotol VIADRUS U22 D je vyhotovený s veľkým príložným otvorom tak, aby bolo možné spaľovať aj čšie kusy dreva až do priemeru 220 mm. Vykurovaním drevenými polenami sa značne znižuje prácnosť kúrenia a zvyšuje komfort obsluhy. Množstvo popola je taktiež ďaleko menšie, a je možné ho ďalej využiť ako hnojivo.

Prednosti kotla VIADRUS U 22 D na drevo:
1. Vysoká životnosť liatinového výmenníka a všetkých ostatných dielcov vzhľadom ku kvalite použitých materiálov.
2. Dlhodobo overená konštrukcia.
3. Prepracovaná výrobná technológia na automatických formovacích linkách so stálou a overenou kvalitou výrobného procesu (ISO 9001, ISO 14 001).
4. Účinnosť spaľovania dreva 71-78 %.
5. Jednoduchá obsluha a údržba.
6. Nízka náročnosť na komínový ťah.
7. Odstupňovanie výkonu podľa počtu článkov.

Technické údaje kotla VIADRUS U22 D

Rozmery, technické parametre kotla VIADRUS U22 D:

Rozmery kotla Viadrus Hercules U 22 D

Tepelne technické parametre kotla pri spaľovaní DREVA:

Tepelne vlastnosti Viadrus U 22 D

Konštrukcia kotla

Kotol na drevo - ViadrusKotlové teleso je zostavené z článkov pomocou nalisovaných kotlových vsuviek a zaistené kotviacimi skrutkami. Články vytvárajú spaľovací a popolníkový priestor, vodný priestor a konvekčnú časť. Vstup a výstup vykurovacej vody je situovaný v zadnej časti kotla.
Zadný článok kotla má v hornej časti dymový nadstavec a prírubu vykurovacej vody, v dolnej časti prírubu vratnej vody s nátrubkom pre napúšťací a vypúšťací kohútik. K prednému článku sú pripevnené príložné a popolníkové dvierka, pod ktorými sú dvierka kúreniska.
Celé kotlové teleso je izolované zdravotne neškodnou minerálnou izoláciou, ktorá znižuje straty odovzdávaním tepla do okolia. Oceľový plášť je farebne upravený kvalitným komaxitovým náterom.
Pri kotle VIADRUS U22 D sú použité 3 druhy stredných článkov: v prednej časti kotla (s výnimkou štvorčlánkovej veľkosti) je článok bez stredného rebrovania pre ľahšie vkladanie paliva do priemeru až 220 mm, ďalej články bez lišty, v zadnej časti kotla s lištou. Lišta uzaviera spaľovací priestor a vracia plameň a spaliny zo zadného priestoru do prednej
časti kotla, tzn. spätnou cestou v dymových ťahoch sa dokonale využije teplo spalín.

Stredné články kotla VIADRUS U22 D

Stredne-clanky-Hercules U22 D

Kotol na pevné palivá smie inštalovať podnik s platným oprávnením vykonávať jeho inštaláciu a údržbu. Na inštaláciu musí byť spracovaný projekt podľa platných predpisov.

Kotol VIADRUS U22 D je schválený pre inštaláciu v nebytových priestoroch (napr. pivnica, chodba a pod.).

Dodávka a príslušenstvo

Kotol VIADRUS U22 D je dodávaný tak, že na palete je umiestnené kompletné kotlové teleso, na boku je uchytený zabalený plášť kotla. Príslušenstvo je uložené vo vnútri kotlového telesa, prístupné po otvorení príložných dvierok. Kotol je zabalený do prepravného obalu a počas dopravy sa nesmie preklápať, je len dovolené naklonenie do strán pre odobratie obalu z kotlového telesa.

Pre dosiahnutie menovitého výkonu kotla je nutné dodržať pri dreve max. vlhkosť 20 %. Prečistenie roštu sa vykonáva tak, aby do popolníka neprepadávalo žeravé palivo. Palivo je nutné skladovať v suchu.

Odporúčané rozmery drevených polien

Rozmery drevenych polien kotol Viadrus Hercules U22D

Ako doplnkové palivo je možné použiť aj iné druhy dreva, ako napr. drevené štiepky, hobliny, piliny, pelety alebo drevené brikety. V prípade kúrenia menšími kusmi dreva (štiepky, hobliny, piliny, pelety) je nutné dať do spodnej časti spaľovacej komory polená, aby nedochádzalo k prepadávaniu paliva do popolníka. Ďalším preložením paliva je možné
docieliť rovnomernejšie horenie.
Tieto druhy paliva musia mať výhrevnosť v rozmedzí 12 až 15 MJ.kg-1 a vlhkosť do 20 %, aby nedošlo k zníženiu uvádzaného výkonu kotla.

Na zakurovanie kotla VIADRUS U22 D je ZAKÁZANÉ používať horľavé kvapaliny. Počas prevádzky je ZAKÁZANÉ prekurovať kotol.

Pri prevádzke kotla na nižšiu teplotu ako 60 °C môže dochádzať k roseniu kotlového telesa, tzv. nízkoteplotnej korózii, ktorá skracuje životnosť kotlového telesa. Preto odporúčame prevádzkovať kotol pri teplote 60 °C a vyššej.

VIADRUS U22 D 4-článkový za 839,- EUR s DPH
VIADRUS U22 D 6-článkový za 909,- EUR s DPH

Termostatický regulátor v cene.

Výrobca si vyhradzuje právo na zmeny vykonávané v rámci inovácie výrobku.

Bookmark and Share

UPOZORNENIE!
STARÁ VERZIA STRÁNOK
WWW.KOTOL.INFO

PREPNÚŤ NA NOVÚ VERZIU STRÁNOK
WWW.KOTOL.SK

LETNÁ AKCIA NA KOTOL

 

Akcia - regulator tahu ku kotlom zadarmo

Lacné panelové radiátory KORAD Radiatory Airfel - internetovy obchod - e-shop

Rebrikovy-kupelnovy-radiator-KLC-Koralux-dovoz-shop-obchod

Kotly na tuhé palivo od 520 EUR s DPH!

Kvalitné, spoľahlivé oceľové kotly na uhlie a drevo s vynikajúcim výkonom (do 42 kW) teraz za výpredajové ceny.
Podrobnosti na TEJTO STRÁNKE


ZÁLOŽNÝ ZDROJ
pre obehové čerpadlá

 

Kontakty

 

Podmienky nákupu na diaľku - cez telefón, e-mail - Lacný kotol na dobierkuVykurovacia technika - lacno - QR

Vykurovanie - otvoreny a uzavrety okruh


PREDAJ AJ NA SPLÁTKY!

Kotol na splatky QUATRO

Prijímame platobné karty

Platobné systéy - platba kartou


Vchodové plastové dvere - cena - eshop